ŠKOLNÍ KAPELY

Už se vidíš jako leader pěkně našlápnuté formace, nebo chceš být nezastavitelný motor za bicími, chceš založit kapelu, nebo se k nějaké připojit a nevíš tak úplně přesně, jak do toho?

Pokročilejší žáci mohou v rámci své výuky účinkovat v některé ze školních kapel. Získáte zde nové zkušenosti, které potřebuje každý aktivní muzikant. Kapely zkoušejí pravidelně pod vedením lektora a nacvičují svůj repertoár. Cílem je získat správné návyky a dovednosti potřebné pro hraní s dalšími muzikanty, tzn. např. jak zkoušet nové písničky, úvody skladeb, konce skladeb, komunikace s ostatními při hře, doprovod sólisty, dynamika, souhra rytmické sekce ...

Kapely vystupují na žákovských koncertech, které pořádáme. Naší snahou je, aby se kapely našich žáků staly líhní, z níž vzejdou nové formace účinkující v klubech a na festivalech.