Rocková škola - logo

 

FILIP BENEŠOVSKÝ

naše Rocková škola má novou posilu, lektora baskytary,

skvělého muzikanta a zkušeného pedagoga Filipa Benešovského.

Filip spolupracoval s Orchestrem Václava Hybše, s Orchestrem Zdeňka Bartáka, s Richardem Scheuflerem, Tonyou Graves a mnoha dalšími hudebníky v oblasti jazzu, popu, rocku a country.

Od roku 2001 je také členem doprovodné skupiny Marie Rottrové. Společně s Jaromírem Nohavicou a Vítem Sázavským spolupracoval na hudební přípravě inscenace muzikálu „Malované na skle“ Ernsta Brilla a Kateřiny Gärtnerové pro Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích. Od roku 2003 je členem skupiny Neřež – jakéhosi volného pokračování Nerez.  Paralelně se s Jiřím Neužilem průběžně věnuje původní tvorbě v oblasti moderního jazzu.

  Samostatnou kapitolou jsou jeho adaptace klasických multimediálních kvadro show Pink Floyd a Rogera Waterse, zejména „The Wall“ a „Dark Side Of The Moon“. Nejnáročnější akcí tohoto druhu byly oslavy 30. výročí vydání „The Wall“ ve vyprodané pražské O2 Areně za účasti osobností české rockové scény jako jsou Michal Malátný (Chinaski), Zdeněk Kluka (Progres 2, Čankišou), Roman Dragoun, Jan Neckář (Bacily) nebo nestor rockové kytary v Čechách Radim Hladík. Hlavním hostem byl syn Rogera Waterse Harry, který mimo jiné hraje na klávesové nástroje v otcově doprovodné skupině.LOGIN
Registrace
'Reset hesla'

NOVINKY

UDÁLOSTI A AKCE

Rocková škola - kurzy

ZEPTEJTE SE NÁS

Rocková škola - kurzy

SHARING

facebook twitter YouTube RSS

 DESIGN BY IdeaReale.com Ochrana osobních údajů