Podívejte se, jak vypadají lekce v našich on-line kurzech. Jako ukázku vám nabízíme 8. lekci z 2. trimestru úvodního kurzu GARAGE pro baskytaru:

Budeme hrát sekvenci po čtyřech. A pak nás čekají další 4 slavné riffy v pentatonice.

Pojďme opět na pentatoniku e moll, tentokrát budeme hrát sekvenci po 4 notách:

Síla imaginace

Dneska si zkusíme poněkud netradiční cvičební techniku. Zkuste si v duchu představit, co budete hrát. Uvedu příklad: Odložte baskytaru, pohodlně se posaďte, zavřete oči a zkuste si představit, jak hrajete E-moll pentatoniku přes dvě oktávy. Pravá ruka (ukazováček) zahraje prázdnou strunu E, poté ukazováček levé ruky zmáčkne tón G (na třetím políčku na E struně), druhý tón je A zahraný opět ukazováčkem, který se posune do páté polohy na E struně, atd. Zkuste si v duchu zahrát celou pentatoniku nahoru a dolu. Pokud je to na vás příliš složité, zkuste něco jednoduššího. Nějakou basovou linku, co dobře znáte, melodii, stupnici. Takovýmto způsobem můžete cvičit třeba při jízdě MHD, zrovna když jedete na hodinu baskytary. Uvidíte, že tato mentální cvičení mají stejnou účinnost jako praktické hraní.

styly a skladby

Na youtube.com si najdeme opět skladby, jejichž riffy si zahrajeme:

Rolling Stones Anybody Seen My Baby

Pink Floyd Money