Pearl Vision Birch Lacquer VBL

foto zdroj: Amazon.com

Tyto bicí jsou dobrým nástupcem předešlé série Export a Session, vhodné pro začátečníky.  Jsou vyráběny ve čtyřech liniích : Vision Birch Lacquer, Vision Birch Artisan, Vision Maple Lacquer a Vision Birch.

Vision Birch Lacquer jsou vyráběny speciální technologií, kterou Pearl nazývá Superior Shell Technology. Bylo zde použito čistě březové šestivrstvé dřevo v síle 7.5 mm, aby byla bubeníkovi zajištěna kontrola zvuku ve všech frekvencích. Bicí jsou sestaveny s ocelovým virblem Steel sensiTone  ve velikosti 14“x 5.5“ opatřeným chromovým povrchem.

Silné místo značky Pearl  je jako obvykle v mechanice bicí sestavy. Mušle mají stejný design jako u  řady vyšší třídy (Reference Series). Nožičky kopáků a tympánů jsou ve výborné kvalitě. Tom holder Uni-Lock tř. 900 je velmi stabilní a umožňuje přesnou regulaci. Navíc Vision Birch Lacquer VBL disponují velmi známým profesionálním systémem I.S.S., umožňující , že toms jsou odděleny od zbytku bicí sestavy, nevibrují a tím zvuk, který vychází je plný, kulatý bez nežádoucích pazvuků.

Máme na vybranou ze tří druhů kopáků (2O“x18“ – 22“x18 – 24“x18 ), ze šesti druhů toms ( 8“x7-10“x8“- 12“x9“ – 13“x10“ – 14“x11“- 16“x13“)a tří druhů kotlů (14“x14“ – 16“x16“ – 18“x16“ ) Součástí sestavy je pedál P900, stojan na HiHat H900, dva stojany na činely a jeden stojan na virbl S900.

Co se týče zvuku, můžeme říci, že kopák je vždy v levnějších řadách bicí nejproblematičtější, v tomto případě budete příjemně překvapeni.  Tento kopák díky své zvukové mohutnosti disponuje silou, ale zároveň kontroluje zvuk. Stejný argument se týká toms, jen je třeba věnovat více pozornosti ladění. Větším problémem je tympán 16“, který má tendenci zanechávat sustain.  Na závěr je třeba říci, že virbl SensiTone je bez debat nejzajímavější kousek této bicí sestavy. Kvalita oceli je více než dobrá,  odpovídá dobře dynamice.  Činí silný vložený zvuk.

Dřevo, mechanika, design a zejména virbl Sensitone činí tento dumset výbornou volbou pro mladé bubeníky,             pro profesionály může být dobrým řešením náhradního nástroje.

foto zdroj: Amazon.com