Rocková škola - logo

 

Rise Against


Rise Against je americká punk/hardcore hudební skupina z Chicaga, Illinois, založená v roce 1999. V současnosti jsou jejími členy Tim McIlrath (hlavní vokály, rytmická kytara), Joe Principe (basová kytara, vedlejší vokály), Brandon Barnes (bicí) a Zach Blair (hlavní kytara, vedlejší vokály).
 
Skupina bývá označována jako politická až radikální, ačkoli se tomuto označení velmi brání. Jejich texty se totiž často zabývají politickou a sociální tématikou a samotní členové se aktivně zapojují do různých akcí a protestů. Také jsou všichni vegetariáni, straight edge (kromě Brandona), zasazují se o práva zvířat a všichni aktivně podporují hnutí PETA.
 

Nezávislé roky (1999-2003)
 
Rise Against se poprvé poskládali pod názvem Transistor Revolt v roce 1999, z bývalých členů kapel 88 Fingers Louie a Baxter.[3]. Členy v té době byli Tim McIlrath, Joe Principe, Mr. Precision a Toni Tintari. Ačkoli v tomto složení nikdy nevystupovali živě, nahráli a sami zaprodukovali demo EP s názvem Transistor Revolt v roce 2000. Tintari krátce poté z kapely odešel a byl nahrazen Danem Lumleym, kterého zakrátko nahradil Brandon Barnes.
 
Skupina si v roce 2001 změnila jméno na "Rise Against", podepsala smlouvu s Fat Wreck Chords a vydala své první album The Unraveling. produkované Massem Giorginim. Po vydání Mr. Precision kapelu opustil a nahradil ho Todd Mohney z The Killing Tree.
 
Po turné spojené s The Unraveling se kapela v prosinci 2002 vrátila do studia, aby nahrála své druhé album Revolutions per Minute, produkované Billem Stevensonem a Jasonem Livermorem v The Blasting Room a vydané v roce 2003. Potom se vrátili na turné, kde hráli songy už ze dvou desek a dělali předskokany pro Sick of It All, NOFX, Agnostic Front, No Use for a Name, AFI a Strung Out. Také se zapojili do Warped Tour.
 
Personální složení
 
Současnými členy kapely jsou :
 Tim McIlrath - zpěv, kytara
 Joe Principe - basová kytara
 Zach Blair - kytara
 Brandon Barnes - bicí

                                                                                                                                                                                                   foto zdroj: wikipedia.org

LOGIN
Registrace
'Reset hesla'

NOVINKY

UDÁLOSTI A AKCE

Rocková škola - kurzy

ZEPTEJTE SE NÁS

Rocková škola - kurzy

SHARING

facebook twitter YouTube RSS

 DESIGN BY IdeaReale.com Ochrana osobních údajů