Rocková škola - logo

 

PRIMA FEAR - UNBREAKABLE        

      


         Dostalo se mi do ruky album kapely Primal Fear "Unbreakable", v obvyklém vysoce metalovém designu obalu. Druhá věc, která bije do očí, je sestava skupiny, která hraje na albu, protože se zde objevili noví (další!) kytaristi, i když je na první pohled zřejmé, že se jedná o dva ostřílené hudebníky  Magnuse Karlssona  ( Last Tribe,Allen/Lande) a Alexe Beyrodta ( Voodoo Circle , Silent Force ). Za bicími sedí stále Randy Black. Mozkem  a srdcem Primal Fear vždy zůstává Ralf Scheepers a Mat Sinner, dva hudebníci, kteří i nadále udržují stabilní a kontinuální  identitu, která vtiskli své tvorbě již v roce 1998, kdy debutovali s "Primal Fear".
          Titulní skladba, nebo spíše její první část  je orchestrální, ale brzy je rozptýlena dopadem zvukem Hard & Metal "Strike", které evokuje srovnání s prastarým Judas Priest, i když v sólech jsou dobře patrná místa vycházející z odkazu germánských skupin jako Accept a Helloween.

           V dalších skladbách pochopíme, proč bylo dobrým tahem angažovat kytarové duo Karlsson a Beyrodt, pro jejich silný a bezkompromisní projev ve skladbě "Give 'Em Hell", a bojový hymnus ve skladbě "Bad Guys Wear Black" a živější hraní v "And There Was Silence", pochopíme, že se jednalo o dobré rozhodnutí.

           Menším překvapením jsou chytlavé melodie v polovičním tempu "Metal Nation", nebo patos, který vložil Scheepers  do " Where Angels Die". Větší váhu má skladba "Marching Again",  při jejím poslechu se nevyhnutelně vybavují vzpomínky na skupinu Gamma Ray.
           Na albu "Unbreakable" je vidět několik změn, které nenaruší zvuk Primal Fear, zřejmá snaha o kontinuitu stojí za souladem s jejich předchozí tvorbou.

                            

 

Tracklist:

 1. UNBREAKABLE (PART 1)
 2. STRIKE
 3. GIVE 'EM HELL
 4. BAD GUYS WEAR BLACK
 5. AND THERE WAS SILENCE
 6. METAL NATION
 7. WHERE ANGELS DIE
 8. UNBREAKABLE (PART 2)
 9. MARCHING AGAIN
 10. BORN AGAIN
 11. BLAZE OF GLORY
 12. CONVICTION

Line up:

 • Ralf Scheepers: vocals
 • Magnus Karlsson: guitars
 • Alex Beyrodt: guitars
 • Mat Sinner: bass
 • Randy Black: drums

 

DATUM VYDÁNÍ:2011

                                                                                                                                             foto zdroj: wikipedia.org

LOGIN
Registrace
'Reset hesla'

NOVINKY

UDÁLOSTI A AKCE

Rocková škola - kurzy

ZEPTEJTE SE NÁS

Rocková škola - kurzy

SHARING

facebook twitter YouTube RSS

 DESIGN BY IdeaReale.com Ochrana osobních údajů