Rocková škola - logo

 

 

 

PAUL KOSSOFF

 


Paul Kossoff se narodil 14. Září 1950 v Londýně. Jeho otec David Kossoff byl známý anglický herec. Paul začal hrát na kytaru v druhé polovině 60tých let, již ve svých patnácti letech byl profesionálním kytaristou a členem kapely Black Cat Bones. Tady se seznámil s kapelníkem a bubeníkem skupiny Simonem Kirkem a společně se zpěvákem  Paulem Rodgersem a basistou Andy Fraserem se rozhodli založit novou skupinu Free. Kossoff byl členem této kapely od roku 1968 až do jejího konce v roce 1973.  Přes těžší začátky byla Free velmi slavná kapela, např. se skladbou All right now obsadili první místo žebříčku britské hitparády a ve Spojených státech se umístili mezi prvními pěti. V roce 1969 vystupovali Free jako předkapela skupiny na turné  Blind Faith po Spojených státech. Na Erica Claptona udělala velký dojem brilantní hra Paula Kossoffa a požádal jej o ukázku jeho techniky vibrata.

    Po rozpadu kapely Free v roce 1973 natočil Kossoff své první sólové album Back Street Crawler. Bohužel, díky svým problémům s drogami se po tomto albu dva roky odmlčel. Jeho návrat se odehrál na jaře roku 1975 kdy s nově založenou kapelou, která nesla jméno jeho prvního sólového alba Back Street Crawler, debutoval albem The Band Plays On. Z plánovaného turné k albu sešlo díky Kossoffu náhlému infarktu, Paul se ocitl na týden mezi životem a smrtí. Následovala půlroční  rehabilitace, se kterou mu pomáhal jeho otec.


    Začátkem roku 1976 dostal Kossoff možnost účastnit se dlouhodobého turné po Anglii, ale 19.března náhle umírá ve spánku na palubě letadla do New Yorku, kam letěl na jednání se zástupci vydavatelství Atlantic. Jeho epitafem je název skladby „All right now“. Po Paulově smrti založil jeho otec nadaci proti závislosti na drogách. Podle časopisu Rolling Stones je Paul Kossoff na 51. místě v žebříčku nejlepších kytaristů historie rockové hudby.

Discografíe:

Free    

       Tons of Sobs(1969)

       Free(1969)

       Fire and Water(1970)

       Highway (1970)    

       Free Live (1971)   

       Kossof Kirke Paul Tetsu(1971)

       Free at Last(1971)


        Heartbreaker(1973)

Solo    

        Back Street Crawler(1973)

        Koss(1977)

Back Street Crawler  

        The Band Plays On (1975)

         2nd Street


                                                                                                                                     foto zdroj: musicplayers.com

LOGIN
Registrace
'Reset hesla'

NOVINKY

UDÁLOSTI A AKCE

Rocková škola - kurzy

ZEPTEJTE SE NÁS

Rocková škola - kurzy

SHARING

facebook twitter YouTube RSS

 DESIGN BY IdeaReale.com Ochrana osobních údajů